CHCI 3D TISKÁRNU komplexní řešení pro Rapid Prototyping

CHCI PROTOTYP stavíme precizní prototypy

PŘÍPADOVÉ STUDIE příklady konkrétních aplikací a přínosů

Hlavní stránka » Aktuality » Protocom v projektu Formule 1 ve školách

Protocom v projektu Formule 1 ve školách

Stali jsme se oficiálním partnerem jedinečné celosvětové vzdělávací soutěže s názvem „Formule 1 ve školách“. Úkolem týmů složených ze středoškolských studentů je navrhnout, otestovat a vyrobil vlastní model formule F1, se kterým se zúčastní závodů.

Výukový seminář a workshop pro studenty

Soutěž „Formule 1 ve školách“ je určena pro budoucí inženýry, projektanty, vědce a obchodní manažery. Jejím cílem je naučit studenty pracovat s předními konstrukčními a technologickými softwary jako je CAD nebo CAM systém.

Společnost Protocom, s.r.o. proto vytvořila výukový program, v rámci kterého proběhne i celodenní seminář pro soutěžní týmy z jednotlivých škol a interaktivní workshop. Studenti si na něm budou moci pomocí Rapid Prototipingového zařízení vytvořit reálný model formule včetně příslušenství.

S modelem od Protocomu na světový šampionát

V první fázi soutěže studentské týmy navrhnou grafický model formule v CAD systému, 3D konstrukci poté analyzují ve virtuálním větrném tunelu a nakonec svoji formuli vyrobí pomocí speciální frézky. S finálním modelem se zúčastní národních závodů, jejichž vítěz se bude moci postavit na start celosvětového šampionátu a bojovat o stipendium na londýnské univerzitě.

Protocom, s.r.o. vyrobí pro českého vítěze pomocí nejnovějších technologií reálný barevný model formule s veškerým příslušenstvím.

Světový šampionát proběhne v červnu letošního roku. Soutěž podporují zahraniční i české osobnosti z oblasti Formule 1, mezi nimi i závodníci Tomáš Enge, Jan Charouz nebo Roman Kresta.

Více informací o soutěží najdete na www.f1veskolach.cz.

Aktuality

Odebírejte novinky pomocí RSS
Copyright 2014 Protocom s.r.o.