CHCI 3D TISKÁRNU komplexní řešení pro Rapid Prototyping

CHCI PROTOTYP stavíme precizní prototypy

PŘÍPADOVÉ STUDIE příklady konkrétních aplikací a přínosů

Hlavní stránka » Řešení

Řešení

Rapid prototyping/CAD

Cílem každé výrobní společnosti je pokud možno v co nejkratší možné době představit nový výrobek a tím reagovat na aktuální a často i rychle se měnící  potřeby trhu. Okamžité získání zpětné vazby o finální podobě výrobku bývá strategickou výhodu v někdy až nelítostném závodu s konkurencí.

Odlévání kovů

Proces ZCast® - přímá tvorba odlitků poskytuje uživateli možnost výroby odlitků z CAD souborů značně rychleji a levněji než tradiční metody tvorby odlitků jako prototyp. Proces zahrnuje tvorbu forem a jader přímo z digitálních dat a eliminuje tím pádem tvorbu vzorové součásti jako při tradičním způsobu výroby pískových forem. Kov je potom přímo odlit do forem vytvořených na 3D tiskárně.

Architektura

Architekti, stavební inženýři a generální dodavatelé staveb používají 3D tiskárny ZCorp. během celého procesu vzniku nového díla - od koncepčních modelů po řešení technických detailů během průběhu stavby.

Školství a výuka

3D tiskárny 3D Systems naleznou uplatnění ve většině vzdělávacích institucí. Studenti přicházejí do kontaktu s nejmodernějšími technologiemi a 3D tiskárny se tak stávají nepostradatelným pomocníkem při získávání fyzických 3D modelů.

Díky nové stolní tiskárně V-Flash, která zaujme především svou nízkou cenou, vysokým rozlišením a nenáročnou obsluhou, se 3D tiskárny stávají dostupnými pro většinu koncových uživatelů.

GIS

Použití 3D geografických modelů pro výuku, situační rozbor a komunikaci vyžaduje časově náročný převod 3D digitálních GIS dat do fyzické formy. Tradiční výroba modelů - ruční práce, CNC obrábění nebo modelování - je časově a finančně velmi náročná. Takový proces může trvat týdny a pohybuje se většinou v desítkách tisíc korun.

Zdravotnictví

3D tiskárny 3D Systems umožňují lékařům získat rychle 3D modely, které poskytnou lepší informace o konkrétním operačním zákroku a tím mohou zkrátit výslednou délku operace. Usnadní se také komunikace mezi pacientem a lékařem.

Zábavní průmysl

Elektronické hry, počítačové animace a další uživatelský software, je přesně to co v dnešní době generuje obrovské množství 3D dat. Možnost 3D tisku zařízeních 3D Systems umožňují firmám a jednotlivcům pohybujícím se v této oblasti získat 3D reálné modely postav, hlavních hrdinů a dalších stvoření velice rychle a snadno.

PŘÍPADOVÉ STUDIE

Řešení

Copyright 2014 Protocom s.r.o.