CHCI 3D TISKÁRNU komplexní řešení pro Rapid Prototyping

CHCI PROTOTYP stavíme precizní prototypy

PŘÍPADOVÉ STUDIE příklady konkrétních aplikací a přínosů

Automotive

Při vývoji nových komponent v automobilovém průmyslu se 3D tiskárny 3D Systems používají ve všech fázích projektování tzn. od samotného návrhu až po výrobu prototypu a tím pomáhají konstruktérům zlepšit a urychlit celý vývojový proces.

Problém

Automobilový průmysl od samého počátku využíval metod Rapid Prototypingu jako efektivního nástroje v procesu vývoje. Nicméně prvotřídní reálné prototypy jsou příliš drahé a mohou být příčinou časových skluzů. V rychle se vyvíjejícím automobilovém průmyslu může tento problém elegantně vyřešit nasazení 3D tiskáren 3D Systems, díky kterým je možné ve velice krátkém čase vyrobit produkt jakéhokoliv geometrického tvaru současně v široké škále použitých materiálů.S přesností výroby +/- 0,025-0,05mm (dle zvoleného módu) představují tyto tiskárny nejpřesnější zařízení pro Rapid prototyping na trhu.

3D Systems  řešení

  • Vnitřní komunikace  - 3D tiskárny umožňují designérským týmům rychle a efektivně zpracovat svůj návrh/řešení, které může být okamžitě posouzeno ostatními členy týmu v rámci jedné společnosti.
  • Funkční testy – Využití různorodých stavebních materiálů umožňuje konstruktérům v automobilovém průmyslu provádět zkoušky funkce přímo na součástech vytvořených na 3D tiskárnách 3D Systems, které mohou být dále ještě opracovávány, a to např. broušením, vrtáním popřípadě i řezáním závitů.
  • Přímá tvorba odlitků - Samostatnou a výjimečnou skupinu pak tvoří voskové modely určené pro tvorbu skořepiny v procesu vytavitelného voskového modelu. Nasazení tiskáren ProJet CP 3000 anebo CPX 3000 umožňuje přímou výrobu 100% voskových modelů.
  • Plánování výroby – V automobilovém průmyslu naleznou prototypy využití především při vývojovém cyklu nového produktu. Hlavním cílem je usnadnění a maximální zefektivnění vzniku nové součásti.
  • Finální prezentační modely -  3D Systems součásti mohou být dokončeny (barvením, lakováním, pokovením apod.) tak, aby vytvořili vzhled „třídy A“. tzn. přesné duplikáty výsledného produktu. Tím mohou být využity pro okamžitou zpětnou vazbu v rámci kolektivu a posloužit tak při navrhování nových vlastností popř. inovací produktu.

 

Řešení

Copyright 2014 Protocom s.r.o.